Pro střední školy

 

Den na Jaderce


Přijeďte k nám a prožijte s námi a s našimi vědci jeden den plný exkurzí a přednášek dle Vašeho přání. Zažijte neopakovatelnou atmosféru Dne na Jaderce. Podrobné informace najdete na http://dennajaderce.fjfi.cvut.cz/.

 

 

 

 

 

Půlden na KDAIZ


Vedle teoreticky zaměřené výuky jsou studenti KDAIZ připravovány i na budouci odbornou praxi Do této kapitoly jistě patří i předávání zkušeností, resp. komunikace s obecnou veřejností. V tomto duchu se snažíme komunikovat i se studenty středních škol, pro které připravujme populárně-vzdělávací program "Půlden na KDAIZ" sestávající se z krátkých informativních přednášek následovaných praktickým cvičením k osvojení si nabytých znalostí. V posledních letech se úspěšně rozvíjí zejména spolupráce s Gymnáziem Jana Nerudy z Prahy 1. Máte-li zájem se se svou třídou (seminářem z fyziky či podobnou skupinkou lidí) podobné akce také zúčastnit, neváhejte nás kontaktovat (Lenka Thinoválenka.thinova@fjfi.cvut.cz). Pro bližší představu jak taková akce probíhá, je tu ke stažení report z roku 2013. 

 

 

 

 

Den lékařským fyzikem

Pokud jste nevěděli, že v nemocnici vedle lékařů a sester potkáte i fyziky, pojďte se této akce zúčastnit a buďte připraveni! Den začne seznámením se s oborem radiologická fyzika a představením dvou jeho odvětví – nukleární medicíny a radioterapie. Podíváte se na fakultu, kde je možné tento obor vystudovat. Následuje přesun do rentgenové laboratoře, kde si sami vyzkoušíte práci se zubním rentgenem, na kterém jste už určitě byli vyšetřováni jako pacienti. Příště můžete svému zubaři poradit, jak na to. Odpoledne program zakončíme exkurzí do klinické praxe – na výběr je oddělení nukleární medicíny ve Fakultní nemocnici Motol nebo oddělené radioterapie v Thomayerově nemocnici. Nemusíte mít strach z bílých plášťů – odpoledne tam potkáte už jen fyziky a muflony. Více
Přednášky pro střední školy


FJFI nabízí celé spektrum populárně laděných přednášek pro studenty středních škol. Jste student nebo profesor matematiky, fyziky, chemie či informatiky a rádi byste některou z přednášek slyšeli na vašich seminářích? Neváhejte kontaktovat e-mailem přímo přednášející! Přijedou přímo k vám do školy. E-mailové kontakty najdete v abstraktech přednášek.


 

 

 

Týden vědy na JaderceTýden vědy na Jaderce je pokračováním tradice Fyzikálních týdnů, které jsou pravidelně pořádány pro studenty středních škol České republiky na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze. Díky stále hojnější účasti matematiků, informatiků a chemiků je od roku 2010 Fyzikální týden překřtěn na Týden vědy.

 

 

 

 

SOČ (Středoškolská odborná činnost)

Zajímá tě fyzika, matematika, informatika či chemie? Chtěl(a) by ses stát odborníkem v určité oblasti již během středoškolského studia? Podílet se na opravdových experimentech? Najít převratný matematický výsledek? Vymyslet novou fyzikální teorii? Napsat software, který se bude skutečně používat? Objevit sloučeninu s naprosto unikátními vlastnostmi? KDAIZ nabízí zajímavá témata pro tvou práci pod vedením přátelských odborníků. Informace o SOČ na FJFI najdeš také na jaderka.cz.