Jsem absolventem Katedry v oboru Radiologická fyzika (2020) se zaměřením na radioterapii. Z pracovních aktivit mě nejvíce naplňuje výuka a práce se studenty, které mám moc rád :) Mezi další oblasti patří spektrometrie záření gama, monitorování radionuklidů v životním prostředí a decommissioning jaderných zařízení. Angažuji se v rámci skupiny CHERNE (Cooperation for Higher Education on Radiological and Nuclear Engineering), příležitostně organizuji kurzy či konference a dovzdělávám se v radiačních výpočtech Monte Carlo. V rámci doktorátu se zabývám statistickou analýzou vývoje koncentrace radonu v jeskyních v souvislosti se seismickou aktivitou. V minulosti jsem působil v Proton Therapy Center Czech, s.r.o., na Státním ústavu radiační ochrany, v.v.i., nebo v soukromé sféře v energetickém průmyslu jako konzultant firmy EPDOR, s.r.o. Během studia jsem pracoval na Jaderce na PR oddělení.

Jsem nadšeným popularizátorem fyzikálních témat. Aktivně pořádám populární přednášky a workshopy z jaderné a radiační fyziky pro střední školy i veřejnost, lektoruji odborné kurzy pro středoškolské pedagogy, vedu přípravné kurzy z matematiky a fyziky a příležitostně přednáším pro univerzitu třetího věku. Mám svou vlastní fyzikální roadshow. Jsem členem Mladé generace České nukleární společnosti a spolku Science To Go.

Jsem věčný kytarový začátečník, mám rád folkovou hudbu, jsem činný v rámci International Student Clubu a ze sportů si rád zahraji badminton, florbal či basketbal, v minulosti jsem působil i jako basketbalový rozhodčí. Vaření je pro mě v kombinaci se starými českými filmy relaxační záležitostí a cestování nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Mým velkým koníčkem je také populární teoretická fyzika, astronomie a kosmologie (původně jsem na Jaderku nastoupil na částicovou fyziku, ale v průběhu studia jsem přešel na praktičtější obor a ponechal velké otázky vesmíru volnočasovým aktivitám).

Výuka v aktuálním semestru